Penzion Moravia - ubytování Mikulov

Poštovní 1, 692 01 Mikulov, e-mail: moravia@penzion.com, tel. +420519511644, mobil +420777634560, +420774634568, web: www.moravia.penzion.com


Mikulov a okolí

Město Mikulov leží na hranici s Rakouskem na hlavní tranzitní trase Brno – Vídeň.

Město poznáte snadno, uvítá vás ze všech směrů svým nádherným jedinečným panoramatem se siluetou barokního zámku, středověkou věží Kozího hrádku a Svatým kopečkem. Mikulov a okolí je velmi zajímavou oblastí, proto vám můžeme opravdu doporučit návštěvu našeho krásného města a užít si atrakcí, které se zde v této historické a vinařské oblasti přímo nabízí. My Vám zajistíme v Mikulově ubytování.

 

Renesanční náměstí s barokní kašnou, morovým sloupem a unikátní hrobkou šlechtického rodu Ditrichštejnů se nalézá doslova jen pár kroků od penzionu Moravia. Ze starobylého náměstí lze příjemnou procházkou vystoupat na Mikulovský zámek s historickými expozicemi a odtud sestoupit do židovské čtvrti se synagogou a unikátním hřbitovem. Všechny památky jsou přístupné a stojí za vidění.

Mikulov a okolí je kulturní krajinou s památkami pod ochranou UNESCO: Národní přírodní reservace Pálava a kulturní krajina Lednicko-Valtického areálu. Městem Mikulovem prochází několik pěších turistických tras a cyklistických stezek, okolí nabízí nespočet tras různé náročnosti.  Je to jedna z perel, které má Jihomoravský kraj.

Novinkou jsou vinařské stezky s návštěvou vinných sklepů.

 

Cz En De Pl
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies